Ubytování "u Mlejna"

U MLEJNA

Stylové ubytování „u Mlejna“ se nachází v klidné části města Železnice v Českém ráji.

Nabízíme dva apartmány a jeden pokoj. Celková kapacita ubytování je osm osob. Předem se omlouváme, ale domácí zvířecí mazlíčky u nás nelze ubytovat. Ubytovat se, je možné, minimálně na dvě noci.

U MLEJNA

Stylové ubytování „u Mlejna“ se nachází v klidné části města Železnice v Českém ráji.


Nabízíme dva apartmány a jeden pokoj. Celková kapacita ubytování je osm osob. Předem se omlouváme, ale domácí zvířecí mazlíčky u nás nelze ubytovat. Ubytovat se, je možné, minimálně na dvě noci.

   

Nejbližší město je pohádkový Jičín (5 km), blízko jsou Trosky (16km), hrad Kost (23 km), Prachovské skály (9 km), Jinolické rybníky (5 km), Špindlerův Mlýn (45 km), Malá Skála (32 km) ​a další zajímavá místa, vhodná k turistice nebo výletům na kole.

   

Celoročně nabízíme v rámci ubytování jeden dvoulůžkový pokoj a dva apartmány. 
Jsou situovány v prvním patře rodinného domu a lze je pronajmout i jednotlivě.

1

2

3

K dispozici je zahradní altán pro relaxaci s možností posezení.   

   

Můžete přijet i s nejmenšími dětmi.

   

U ubytování se nacházejí tři bezplatná parkovací místa.

   

V rámci ubytování nenabízíme stravování. Pokoje jsou vybaveny malou kychyňkou s mikrovlnnou troubou, kávovarem a lednicí.

V blízkém okolí se nachází několik stravovacích zařízení, obchůdků a cukrárna

Pokoje lze pronajmout minimálně na dvě noci.

Jak se zde ubytovat?

Je to zcela jednoduché. U každého typu ubytování naleznete jak cenu, tak kalendář s volnými termíny. Po vybrání vhodného termínu nás telefonicky nebo mailem kontaktujte a my provedeme rezervaci. Poté se budeme těšit na Váš příjezd.

Apartmán 2 Apartmán 3 Pokoj 1

Kde nás najdete?

Město Železnice se nachází v okrese Jičín v Královéhradeckém kraji necelých 5 km ssv. od Jičína. Žije zde přibližně 1 300 obyvatel. Historické jádro města je městskou památkovou zónou.  

Historie

Toto území bylo osídleno již v době kamenné, bronzové, železné i hradištní. Dokazují to hojné archeologické nálezy. Název Železnice má souvislost s vrchem Železný na jižní straně, kde se nachází železo a s hradem, který patřil k nejstarším v severovýchodních Čechách, nazýval se někdy také Železnice nebo Isenberg. Hrad byl vystavěn na návrší v areálu bývalého hradiště nedaleko středověké Hradecké cesty. Na jeho jméno v písemných pramenech poprvé upomíná Čéč ze Železnice mezi roky 1180- 1182.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318. Roku 1599 se Železnice stala městysem a získala městský znak. Roku 1826 po druhém velkém požáru zde bylo vybudováno dnešní empírové historické jádro (viz výše) podle plánů stavitele Jana Hertnera. Jednou z významných událostí Železnice je bitva u Jičína – jedna z bitev prusko-rakouské války roku 1866. Bitvě u Jičína je věnována naučná stezka, která začíná v Jičíně a prochází všechna významná místa této události. V roce 1903 byly v Železnici otevřeny slatinné lázně, které byly využívány zejména k léčbě pohybové soustavy a to rašelinou z blízkého naleziště. Tentýž rok získala Železnice železniční trať, která vedla z Jičína do Turnova. Roku 1911 povýšil císař František Josef I. Železnici na město.

Od 23. ledna 2007 byl obci vrácen status města.